Share on

    JK Turmeric Powder, 500 g

    4.3
    MRP: ₹175
    Price: ₹154(₹30.8 / 100g)
    You Save: 12% OFF
    (inclusive of all taxes)
    Pack sizes
    500 g
    ₹154(₹30.8 / 100g)
    ₹ 17512% OFF
    50 g
    ₹16.72(₹33.44 / 100g)
    ₹ 1912% OFF
    100 g
    ₹40.5(₹40.5 / 100g)
    ₹ 4510% OFF
    250 g
    ₹81.78(₹32.71 / 100g)
    ₹ 876% OFF
    500 gJar
    ₹162(₹32.4 / 100g)
    ₹ 180₹18 OFF

    Why choose bigbasket?

    Quality products

    You can trust

    10 min delivery*

    On selected locations

    On time

    Guarantee

    Free delivery*

    No extra cost

    Return Policy

    No Question asked

    JK Turmeric Powder

    More Information

    Brands