Share on

    BB Royal Organic Idly/Idli Rice/Akki, 5 kg

    3.9
    MRP: ₹419
    Price: ₹390(₹7.8 / 100g)
    You Save: ₹29 OFF
    (inclusive of all taxes)
    Pack sizes
    5 kg
    ₹390(₹7.8 / 100g)
    ₹ 419₹29 OFF
    2 kg
    ₹138(₹6.9 / 100g)
    ₹ 17923% OFF
    1 kg
    ₹71(₹7.1 / 100g)
    ₹ 8819% OFF
    10 kg
    ₹700(₹7 / 100g)
    ₹ 96928% OFF

    Why choose bigbasket?

    Quality products

    You can trust

    10 min delivery*

    On selected locations

    On time

    Guarantee

    Free delivery*

    No extra cost

    Return Policy

    No Question asked

    BB Royal Organic Idly/Idli Rice/Akki

    More Information