Share on

    Double Horse Palakkadan Matta Rice (Short Grain), 5 kg

    3.9
    MRP: ₹440
    Price: ₹417(₹8.34 / 100g)
    You Save: ₹23 OFF
    (inclusive of all taxes)
    Har Din Sasta!
    Pack sizes
    5 kg
    ₹417(₹8.34 / 100g)
    ₹ 440₹23 OFF
    10 kg
    ₹662.15(₹6.62 / 100g)
    ₹ 697₹35 OFF

    Why choose bigbasket?

    Quality products

    You can trust

    10 min delivery*

    On selected locations

    On time

    Guarantee

    Free delivery*

    No extra cost

    Return Policy

    No Question asked

    Double Horse Palakkadan Matta Rice (Short Grain)

    More Information